Достапни линкови

logo-print

Ципрас уверен дека ќе има договор со еврозоната


Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека ќе има решение за грчката должничка криза која ќе и дозволи на земјата развој и останување во еврозоната. Тој го поздрави закажаниот итен состанок на лидерите на еврозоната закажан за идниот понеделник. Грција до крајот на месецов треба да му исплати на ММФ рата од долгот во вредност од над милијарда ипол евра.

XS
SM
MD
LG