Достапни линкови

logo-print

Претседателот на ЕП Шулц со критики до Британија


Мартин Шулц

Мартин Шулц

Претседателот на Европскиот парламент Мартин Шулц ја критикуваше Британија, наведувајќи дека тамошната дебата околу Европската унија била преполна со лаги, национално незадоволство и жртвување на имигрантите од Романија и Бугарија. Тој ова го изјави по разговорите во Лондон со премиерот Дејвид Камерон кој вети дека ќе почне преговори со Брисел за местото на Британија во Унијата и се обврза до крајот на 2017 година да одржи референдум за тоа дали неговата земја ќе остане во Унијата или не.

XS
SM
MD
LG