Достапни линкови

logo-print

Притворен осомничениот за напад во црква во САД


Дилан Руф

Дилан Руф

Американската полиција соопшти дека го притворила осомничениот за нападот во една од најпознатите цркви на афроамериканците во Чарлстон, Јужна Каролина при која загинаа 9 луѓе. Полицијата претпоставува дека станува збор за злосторство од омраза. Осомничениот, кој е 21 годишен белец е идентификуван како Дилан Руф од Колумбија и сега се наоѓа во притвор во Северна Каролина.

XS
SM
MD
LG