Достапни линкови

logo-print

Деветмина убиени во напад во црква во САД


Девет луѓе биле убиени во текот на изминатата ноќ во една од најпознатите цркви на афроамериканците во Чарлстон, Јужна Каролина. Полицијата претпоставува дека станува збор за злосторство од омраза за кој е осомничен еден 21 годишен белец.

XS
SM
MD
LG