Достапни линкови

logo-print

Уапсен украински банкар во Германија


Германските власти соопштија дека го уапсиле украинскиот банкар Борис Тимонкин по потерница на Интерпол за финансиски криминал во неговата земја. Тој бил уапсен на аеродромот во Берил откако пристигнал со лет од Истанбул. Според германската полиција, 63 годишниот Тимонкин е обвинет дека ја оштетил Украина за 281 милион евра. Украинското министерство за внатрешни работи соопшти дека налогот за негово апсење бил издаден минатиот месец.

XS
SM
MD
LG