Достапни линкови

logo-print

Судири пред трговски центар во Астана


Казахстанските власти соопштија дека 18 луѓе биле притворени по судирите во близина на трговски центар во Астана. Според нив, до насилството дошло откако безбедносните лица од трговскиот центар не и дозволиле пристап во објектот на 30 годишна хендикепирана жена. Нема извештаи за повредени во судирите.

XS
SM
MD
LG