Достапни линкови

logo-print

Џеб Буш во обид да стане претседател на САД


Поранешниот гувернер на Флорида Џеб Буш

Поранешниот гувернер на Флорида Џеб Буш

Поранешниот гувернер на Флорида Џеб Буш објави дека ќе се обиде да стане кандидат на републиканците за претседател на Соединетите држави на изборите закажани за идната година. „Американците заслужуваат многу повеќе по осум години владеење на демократскиот претседател Барак Обама, им изјави на приврзаниците во Мајами, 62 годишниот Џеб Буш, инаку брат и син на последните двајца американски републикански претседатели . На неговото објавување на кандидатурата не учествуваа ни неговиот татко, ни неговиот брат. Претходно беше објавено логото на кампањата „Џеб“, односно во него не е содржано презимето Буш.

XS
SM
MD
LG