Достапни линкови

logo-print

Русија не ги коментира плановите на САД


Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков

Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков

Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков одби да ги коментира извештаите дека САД планираат да распоредат тешко оружје во источна Европа. Според него, Русија ќе реагира само на официјално соопштение од САД. Њујорк тајмс цитирајќи анонимни извори јави за плановите на американските власти. Полска и Литванија соопштија дека разговарале со Вашингтон за стационирање на тешко оружје во складишта во регионот.

XS
SM
MD
LG