Достапни линкови

logo-print

Турција ја отвори границата со Сирија


Илјадници сиријци влегоа во Турција откако турските власти по неколку денови повторно ја отворија границата. „Нема начин да не спречите се додека таму се страда“, велат тие, повикувајќи ги европските лидери да обезбедат безбеден пат за нив.

XS
SM
MD
LG