Достапни линкови

logo-print

Во Женeва мировни разговори за Јемен


Во Женева денеска почнуваат мировни разговори за кои се смета дека ќе бидат првите посуштински бидејќи во нив ќе учествуваат сите страни инволвирани во конфликтот во таа земја. Во Женева веќе биле пристигнати делегации на шиитските Хути бунтовници и на претседателот Абд Рабу Мансур Хади. Шиитските бунтовниците држат под контрола големи делови од Јемен и ги игнорираат повиците да се повлечат.

XS
SM
MD
LG