Достапни линкови

logo-print

Министерски состанок на ЦЕИ во Охрид


Денеска во Охрид се одржува состанок на министрите за надворешни работи на државите членки на Централно Европската иницијатива во рамките на претседавањето на Македонија со оваа организација. На маргините на состанок е предвидено шефот на државата Ѓорге Иванов да се сретне со првиот потпретседател на Владата и министер за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ кој учествува на министерскиот состанок на Централно Европската иницијатива.

XS
SM
MD
LG