Достапни линкови

logo-print

Најмалку 12 полицајци убиени во Авганистан


Најмалку 12 полицајци се убиени во Авганистан, соопштијаофицијални лица. Според нивполицајците се убиени откако милитанти нападнале од заседа контролни пунктови во јужната провинција Хелманд. Нападите се случиле доцна синоќа. Официјални лица велат дека Талибанците, кои ја презедоа одговорноста за нападите, исто така претрпела жртви.
Авганистанските безбедносни сили се обидуваат да се бори против бунтовниците, откако повеќето американски и странски војници се повлекоа од земјата на крајот на минатата година.

XS
SM
MD
LG