Достапни линкови

logo-print

Во САД политичка битка за војна против ИД


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес го отфрли актот со кои конгресмените до март идната година требаше да гласаат дали да му дадат поголема воена моќ на претседателот во борбата против милитантите на Исламската држава. Станува збор за амандман на законот за трошоци за одбраната.

XS
SM
MD
LG