Достапни линкови

logo-print

Пресуда за екс шефот на ММФ за сексуално злоставување


Доминик Штрос Кан

Доминик Штрос Кан

Во Франција денеска треба да биде донесена пресуда дали поранешниот шеф на Меѓународниот монетарен фонд и кандидат за француски претседател Доминик Штрос Кан е виновен за сексуално злоставување. Четири години по обвинувањата од една собарка во хотел во Њујорк што ги прекинаа неговите политички амбиции, Кан денеска ќе слушне дали ќе биде осуден за друг случај. Имено 66 годишниот Кан во Франција е обвинет дека организирал оргии со проститутки.

XS
SM
MD
LG