Достапни линкови

logo-print

Босанските Срби ја одбија програмата за реформи од ЕУ


Лидерите на босанските Срби одбија да ја потпишат програмата за реформи која е предложена од Европската унија како дел од планот за забрзување на патот на Босна и Херцеговина кон евроатланските интеграции. Тоа доведе до одложување на посетата на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на Сараево планирана за денеска. Босанските Срби одбија да ја потпишат програмата наведувајќи дека тие не биле директно вклучени во нејзиното составување.

XS
SM
MD
LG