Достапни линкови

logo-print

САД ќе гo зголемат бројот на силите во Ирак


Американскиот претседател Барак Обама се најде под остра критика на републиканците откако призна дека немал „комплетна стратегија“ во борбата против Исламската држава. Сега од Белата куќа се најавува дека тој наскоро би можело да нареди зголемување на бројот на американските сили во Ирак.

XS
SM
MD
LG