Достапни линкови

logo-print

Забрана за АИ пред Европските игри во Баку


Амнести интернешнал соопшти дека азербејџанската влада забранила посета на нејзини претставници во Баку каде што оваа организација планирала протест против кршењето на човековите права. Во образложението на властите се наведува дека Амнести интернешнал не е добредојден за време на одржувањето на Европските игри од 12 до 28 јуни.

XS
SM
MD
LG