Достапни линкови

logo-print

Брифинг во Белата куќа прекинат поради закана со бомба


Американската тајна служба соопшти дека собата за брифинзи во Белата куќа накусо била евакуирана откако полицијата добила телефонски повик за закана со бомба. Портпаролот на Белата куќа Џош Ернст изјави дека претседателот Барак Обама и неговото семејство не биле евакуирани од зградата. Припадници на тајната служба го прекинале телевизискиот пренос од брифингот на портпаролот Ернст. По околу 20 минути на новинарите им било дозволено да се вратат во просторијата.

XS
SM
MD
LG