Достапни линкови

logo-print

Путин во посета на Италија


Рускиот претседател Владимир Путин ќе престојува во ретка посета на една западноевропска земја. Денешните разговори со италијанскиот премиер Матео Ренци доаѓаат на само две недели пред очекуваното проширување на економските санкции врз Москва поради нејзината инволвираност во украинската криза. Путин и Ренци ќе се сретнат во Милано каде што се одржува светската изложба ЕКСПО 2015. Рускиот претседател ќе има прием и во Ватикан.

XS
SM
MD
LG