Достапни линкови

logo-print

Бунтовниците заземале воена база во Сирија


Бунтовниците во Сирија ја преземале контролата врз воена база во јужниот дел на земјата. Според бунтовниците од Јужниот фронт, базата позната како Бригада 52 била „ослободена“ во денешниот напад. Базата се наоѓа во околината на градот Харак и е една од најголемите во покраината Дера. Сириската организација за човекови права соопшти дека еден град и село во околината исто така паднале во рацете на бунтовниците.

XS
SM
MD
LG