Достапни линкови

logo-print

Убиени 12 милитанти во Пакистан


Пакистанската војска соопшти дека во воздушните напади во северозападниот дел на земјата загинале најмалку 12 милитанти. Според соопштението, нападите биле спроведени во регионот Кибер во близина на границата со Авганистан. За време на вчерашните судири во покраината Северен Вазиристан загинаа 19 милитанти и 7 војници. Пакистанските власти започнаа голема офанзива против милитантите во Северен Вазиристан во јуни минатата година, а спроведува слични операции и во Кибер.

XS
SM
MD
LG