Достапни линкови

logo-print

Во Њујорк потера по избегани убијци


Властите на Њујорк покренале голема потрага по двајца убијци кои успеале да избегаат од еден од најдобро чуваните затвори преку тунели. Станува збор за 48 годишниот Ричард Мат и за 34 годишниот Дејвид Свиткои избегале од затворскиот Центар Клинтон во близина на границата со Канада. Полицијата соопшти дека ситуација била многу сериозна, бидејќи станува збор за многу опасни луѓе.

XS
SM
MD
LG