Достапни линкови

logo-print

Најмалку 22 загинати во нападите врз Јемен


Јеменските власти велат дека при серијата воздушни напади на коалицијата предводена од Саудиска Арабија, загинати се најмалку 22 луѓе. Коалицијата го таргетираше седиштето на вооружените сили на Јемен во главниот град Сана кој е под контрола на Хути бунтовниците. Тие велат дека повеќето од жртвите се војници, кои загинале пред седиштето на армијата чекајќи да ги подигнат нивните плати.

XS
SM
MD
LG