Достапни линкови

logo-print

Вашингтон разгледува разни опции за Украина


Американскиот претседател Барак Обама планира во текот на претстојниот викенд да ги повика европските лидери да не ги олеснуваат санкциите против Русија поради кршењето на примирјето во источна Украина. Во меѓувреме, Вашингтон најавува преиспитување на можните одговори спрема Москва.

XS
SM
MD
LG