Достапни линкови

logo-print

Расте бројката на жртви во Гана


Оштетени возила на местото на експлозијата во Гана.

Оштетени возила на местото на експлозијата во Гана.

Најмалку 90 луѓе загинаа во експлозија на бензинска пумпа во западниот дел на главниот град на Гана. Според извештаите, многу од жртвите се засолниле во бензинската пумпа поради поројните дождови. Пожарникарната бригада соопшти дека причината за експлозијата бил пожарот кој избил во еден терминал за камиони па потоа се проширил и на бензинската пумпа.

XS
SM
MD
LG