Достапни линкови

logo-print

Џон Кери на физикална терапија


Американскиот државен секретар Џон Кери започнал физикална терапија по операцијата на ногата која ја скршил возејќи велосипед во Швајцарија. Стејт департментот соопшти дека 71 годишниот Кери во Бостон имал четиричасовна операција на бутната коска. Портпаролот на Стејт департментот Мери Харф изјави дека се уште не се знае кога Кери ќе ја напушти болницата и кога повторно ќе ги преземе своите должности.

XS
SM
MD
LG