Достапни линкови

logo-print

Американскиот генерал Ален во посета на регионот


Џон Ален

Џон Ален

Специјалниот пратеник на американскиот претседател Барак Обама во глобалната коалиција против милитантите на Исламската држава генерал Џон Ален од утре ќе престојува во неколку балкански земји. Тој по утрешните разговори во Приштина со косовските лидери ќе учествува на Форумот во Будва, Црна Гора, посветен на регионални безбедносни прашања по што заминува за Сараево и за Загреб. Генерал Ален денеска ќе има обраќање на Форумот Соединети држави, Исламски свет што се одржува во Доха.

XS
SM
MD
LG