Достапни линкови

logo-print

Кери на лекување во Бостон


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери од болницата во Женева ќе биде префрлен на лекување во Бостон. Портпаролот на Стејт Департментот, Џон Кирби изјави дека Кери ќе отпатува со американски воен авион Ц-17 кој во Женева ќе долета од базата во Рамстејн, Германија. Кери ја скрши десната нога во саботата додека возел велосипед.

XS
SM
MD
LG