Достапни линкови

logo-print

Обама кај Бајден на кој му почина синот


Американскиот претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел го посетија семејството на потпретседателот Џо Бајден за да изразат сочувство поради смртта на неговиот син Бо Бајден, соопшти Белата куќа. 46 годишниот Бо кој осум години беше државен обвинител во Делавер, почина во саботата од рак на мозокот.

XS
SM
MD
LG