Достапни линкови

logo-print

ФИФА избира претседател


 Сеп Блатер

Сеп Блатер

Претседателот на ФИФА Сеп Блатер влезе во денешната трка за повторен негов избор на таа функција со уверување дека единствено тој може да ја исчисти Светската фудбалска федерација од корупција. Со тоа тој ги отфрли сите барања да си поднесе оставка. Во текот на оваа недела имаше апсења на неколкумина функционери на ФИФА поради вмешаност во корупција. Доколку биде избран тоа ќе биде петти мандат на Блатер на чело на ФИФА.

XS
SM
MD
LG