Достапни линкови

logo-print

Алојз Петрле во Македонија


Алојз Петрле

Алојз Петрле

Копретседавачот на Мешовитиот парламентарен комитет меѓу Македонија и Европската унија Алојз Петрле престојува во Македонија. Денеска тој ќе има средба со неговиот македонски колега Кенан Хасипи по што ќе се состане со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет.

XS
SM
MD
LG