Достапни линкови

logo-print

Укината пресудата за Шилегов во спорот со Јанкулоска


Петре Шилегов

Петре Шилегов

Апелациониот суд ја укина пресудата за портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов во спорот против поранешната министерка за внатрешни Гордана Јанкулоска. Шилегов лани од Основниот суд Скопје беше прогласен за виновен, бидејќи не било вистина оти Јанкулоска додека била на власт го зголемила четирикратно нејзиниот имот. Според апелација, немало основа за клевета, бидејќи податоците за имотот на Јанкулоска се добиени од државни институции.

XS
SM
MD
LG