Достапни линкови

logo-print

ИД егзекутирала 20 луѓе во сирискиот град Палмира


Античкиот град Палмира

Античкиот град Палмира

Сириски активисти соопштија дека милитантите на Исламската држава убиле околу 20 мажи во урнатините на град Палмира. Сириската организација за човекови права соопшти дека милитантите ги егзекутирале луѓето пред насобрана толпа во античкиот римски театар, бидејќи ги обвиниле дека биле поддржувачи на власта. Милитантите ја преземаа контролата врз Палмира од сириските владини сили на 20 мај.

XS
SM
MD
LG