Достапни линкови

Путин-Русија не се откажува од странските инвестиции


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека неговата земја не треба да откаже од привлекувањето странски инвестиции и технологии. Тој за време на прес конференција пред бизнис заедницата порача дека тоа не треба да се случи под ниту еден основ, бидејќи инвестициите и технологијата го движат економскиот раст на земјата. По руската анексија на Крим, западот спроведе санкции врз земјата за ограничување на пристапот до странски инвестиции и технологии.

XS
SM
MD
LG