Достапни линкови

logo-print

Ирак во офанзива против ИД во покраината Анбар


Ирачка национална телевизија јави дека ќе биде спроведена операција против милитантите на Исламската држава во западната покраина Анбар. Милитантите на почетокот на месецов ја преземаа контролата врз главниот град на покраината Рамади. Ирачките сили поддржани од шиитската милиција и сунитските паравоени сили, како што наведуваат од медиумот ќе земат учество во операцијата.

XS
SM
MD
LG