Достапни линкови

logo-print

Маневри на руското воено воздухопловство


Руското министерство за одбрана соопшти дека денеска започнале големи вежби на военото воздухопловство во кои се вклучени 250 авиони и 12 илјади војници и друг персонал. Се прецизира дека вежбите ќе траат четири денови со цел инспекција на борбената готовност на воената авијација. Маневрите се поклопуваат со вежбите што ги почна НАТО на Арктикот.

XS
SM
MD
LG