Достапни линкови

logo-print

Расте бројката на жртви во Тунис


Туниското министерство за одбрана соопшти дека седум војници загинале кога нивен колега отворил оган врз нив во воена база во Тунис. Портпаролот на министерството Белхасен Куеслати изјави дека војникот, кој се самоубил после нападот имал психолошки проблеми. Десет војници се наоѓаат во тешка состојба. Се уште не се знае причината за нападот.

XS
SM
MD
LG