Достапни линкови

logo-print

Сириските власти со напади на позиции на ИД во Палмира


Античкиот град Палмира во Сирија

Античкиот град Палмира во Сирија

Сириската организација за човекови права соопшти дека владини авиони извршиле најмалку 15 воздушни напади во и околу античкиот град Палмира чија цел биле објекти, кои се под контрола на милитантите на Исламската држава. Милитантите во минатата недела го освоија градот кој е заштитен од УНЕСКО и потекнува од времето на римската империја.

XS
SM
MD
LG