Достапни линкови

logo-print

Експлозија на џамија во Саудиска Арабија


Министерството за внатрешни работи на Саудиска Арабија соопшти дека била нападната шиитска џамија во покраината Катиф по петочната молитва. Според министерството, најмалку десет лица загинале, а дузина биле повредени. Министерството не даде дополнителни детали за нападот. Медиуми јавија дека локални жители сведочат оти многу луѓе загинале во експлозијата предизвикана од бомбаш самоубиец.

XS
SM
MD
LG