Достапни линкови

logo-print

Телата на убиените пренесени во Косово


Апсење на терористичка група во Куманово.

Апсење на терористичка група во Куманово.

Телата на деветмината косовски Албанци кои загинаа во судирите со македонската полиција во Куманово се пренесени во Приштина. Директорот на косовската судска медицина Арсим Грџали изјавил дека по разговорите со роднините на припадниците на вооружената група, повторно ќе биде извршена обдукција нанивните тела.

XS
SM
MD
LG