Достапни линкови

logo-print

Руски активисти откриле гробови на војници во Украина


Руски активисти кои ја истражуваат смртта на тројца војници соопштија дека нивните наоди покажуваат оти елитни сили оперираат во Украина, што е дополнителен доказ за руската вмешаност во конфликтот во источниот дел на земјата, иако Кремљ негира. Според активистите, тие пронашле свежи гробови на војници кои припаѓаат на специјалните сили на руската војска со седиште во Тамбов, кој се наоѓа на 400 километри оддалеченост од Москва.

XS
SM
MD
LG