Достапни линкови

logo-print

Убиени 13 милитанти во Пакистан


Пакистанската војска соопшти дека најмалку 13 милитанти биле убиени во воздушен напад на пет нивни засолништа во северозападниот регион на покраината Северен Вазиристан. Според војската, нападите биле извршени во близина на селото Дата Хел. Војската спроведува низа големи операции против локални и странски милитанти од јуни минатата година.

XS
SM
MD
LG