Достапни линкови

logo-print

Експлозија во Кабул се стравува за жртви


Моќна експлозија одекнала во близина на шопинг реон во авганистанскиот главен град Кабул. Се уште не се знае дали има жртви од нападот. Локалната полиција соопшти дека експлозијата се случила во паркинг просторот на министерството за правда. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG