Достапни линкови

logo-print

Најмалку 15 луѓе загинаа во пожар во Азербејџан


Пожарот во зградата во Азербејџан

Пожарот во зградата во Азербејџан

Најмалку 15 лица загинале во пожар кој избил во станбена зграда во главниот град на Азербејџан, Баку. Министерството за здравство соопшти дека 63 луѓе биле повредени. Властите соопштија дека според прелиминарната истрага пожарот бил предизвикан поради лошиот квалитет на фасадата на зградата. Дополнителни детали за пожарот не беа соопштени.

XS
SM
MD
LG