Достапни линкови

logo-print

Американски дипломати во Москва


Викторија Нуланд

Викторија Нуланд

Двајца високи американски дипломати вчера престојуваа на разговори во Москва, за прв пат во изминативе неколку месеци. Американскиот помошник државен секретар за Европа Викторија Нуланд со високи руски претставници разговараше за начините за спроведување на примирјето во Украина. Притоа, како што е соопштено, станало збор за конкретни чекори во поддршката на мировниот процес. Во исто време во Москва специјалниот американски пратеник за Сирија Даниел Рубенштајн имал состаноци во руското министерство за надворешни работи за создавање услови за политичка транзиција во Сирија.

XS
SM
MD
LG