Достапни линкови

logo-print

Странските агенции за вчерашниот протест во Скопје


Десетици илјади луѓе се собраа во неделата во центарот на Скопје барајќи оставка на конзервативниот премиер Никола Груевски, јавуваат странските новински агенции, посочувајќи дека дел од демонстрантите на мирниот протест остануваат пред владата се до исполнувањето на ова нивно барање.

XS
SM
MD
LG