Достапни линкови

logo-print

Заробени руски војници во Украина


Украинската армија соопшти дека заробила руски војници кои се бореле на страната на проруските бунтовници во источна Украина. Портпаролот на армијата Андриј Лисенко изјави дека станува збор за двајца војници кои сега се наоѓале во затвор во Шчастија, во близина на линијата на фронтот. Русија ги отфрла наводите дека испраќа сили да им помагаат на бунтовниците, но признава дека извесен број руски граѓани се борат заедно со сепаратистите во регионите на Луганск и Доњецк.

XS
SM
MD
LG