Достапни линкови

logo-print

Протестен камп пред Владата


Дел од учесниците во вчерашниот масовен антивладин протест во Скопје изминатата ноќ ја минаа пред зградата на владата. По завршувањето на обраќањата на поголем број активисти, граѓани, интелектуалци, аналитичари, политичари пред владата беа поставени шатори, а наместо големата бина беше поставена помала сцена. Претседателот на СДСМ Зоран Заев најави дека протесниот камп ќе трае се додека премиерот Никола Груевски не си поднесе оставка.

XS
SM
MD
LG