Достапни линкови

logo-print

Антивладините протести го блокираа центарот на Скопје


Со извици „Оставка“, „Готов е“, „Николче диктаторче“, „Нема правда, нема мир“ деветти ден по ред се одржуваат антивладини протести во Скопје. Полицијата повторно не дозволи протест пред владата, па стотиците демонстранти, носејќи големо платно на кое пишува „Збогум Никола“ се упатија кон Собранието.

XS
SM
MD
LG