Достапни линкови

logo-print

Напад на ИД врз сириската покраина Хомс


Набљудувачи соопштија дека милитантите на Исламската држава убиле десетици луѓе за време на нападот на сириската покраина Хомс. Сириската организација за човекови права соопшти дека 30 владини војници и 20 милитанти загинале во борбите во градот Ал Сухна, кој се наоѓа на 300 километри оддалеченост од Дамаск.

XS
SM
MD
LG